Tag: Австранија

Надал го освои УС Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал победи на годинешниот УС Опен. Ова е негова втора Грен слем титула во 2017 година и вкупно 16-та во кариерата.Надал ја оправда...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот