Tag: автокоманда

Генералниот штрајк на ССМ продолжува со блокада на влезот на Скопје...

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да...

Дел од населбата Автокоманда утре без вода

– Прекинато водоснабдување утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците во околината на Металскиот Завод Тито, Тинекс маркетот, Електометал, Форма нова, Бриколаж, Мерцедес и...

Скопјанец загина во сообраќајка во Автокоманда

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи рано изутрината во скопската населба Автокоманда. Како што соопшти МВР, во 03.48 часот било пријавено...

Брестовац: Слаба агресивност во одбраната и очајна реализација

Тренерот на Металург, Данило Брестовац, по поразот од Спортинг (31:24) вчеравечер во Лигата на шампионите, упати критики до своите избраници за слабата ефикасност. Спортинг нè...

„Комитите“ бараат правда за Саздовски

Навивачката група „Комити“ излезе на протестен марш во чест на починатиот член на групата, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по деветдневната кома од нападот врз...

„Комитите“ се простија од Саздовски: Ќе ја истераме правдата

Никола Саздовски, кој по неколкудневно лекување на КАРИЛ, по нападот од три лица, денеска им подлегна на повредите.Навивачката група „Комити“ се прости со својот...

Од Ново Лисиче до Саем со автомобил ќе се стигнува за...

Кон крајот на март годинава градоначалникот Шилегов на прес-конференција го најави новиот инфраструктурен проект за изградба на нов коридор со мост преку реката Вардар. Новиот...

Трајановски: Граѓаните ќе дадат поддршка за оние што нудат нови проекти...

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Коце Трајановски денеска гласаше на избирачкото место 2489 во просториите на...

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски

Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните во Собрание од 27...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот