Tag: агент

Украина: Фатен руски агент, планирал напади во Одеса

Украинската безбедносна служба (СБУ) соопшти дека уапсила агент на руската воена разузнавачка служба кој планирал напади во Одеса, најголемото пристаниште на Црното Море во...

Путин потпиша закон за новинари како странски агенти

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша денеска закон кој и овозможува на владата да прогласи новинари, блогери и корисници на социјални мрежи за странски агенти,...

Словенечки „007“ уапсен во Македонија

Словенечката телевизија „ПОП“ извести денеска дека агент на словенечката разузнувачка служба е уапсен во Македонија затоа што правел видео снимки со дрон во близина...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот