Tag: адора

Трајановски:Трајановски вети нова улица за намалување на сообраќајниот метеж

Подобрувањето на сообраќајната инфраструктура и поврзаноста на населените места, се меѓу приоритетите за развој на Скопје, истакнаа денеска на прес-конференција кандидатот за градоначалник на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот