Tag: Азорски острови

Ураганот „Лоренцо“ носи бранови од 22 метра на Азорските Острови

Бранови високи до 22 метра и урагански ветрови од преку 200 километри на час се прогнозираат за делови од Азорските Острови кога ураганот Лоренцо...

На дното на Атланскиот океан откриена нацистичка подморница

Нацистичката подморница У-581 потона на дното на Атланскиот океан во жестоката поморска војна меѓу нацистичка Германија и сојузничките сили. После 75 години, снимателите на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот