Tag: актери

Авторите на „Медена земја“ на Оскаровски ручек во Лос Анџелес

„Режисерите на „Медена земја“ Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, кинематограферите Самир Љума и Фејми Даут и продуцентот и монтажер на филмот Атанас Георгиев во...

Педесетина актери конкурираат за наградата „Ристо Шишков“

Педесетина актери од десет претстави од театри од Бугарија, Хрватска и Северна Македонија ќе конкурираат за единствената награда за високо актерско остварување на 27...

Актерите на комеморација во Драмски театар се простија од Билјана Беличанец

Во Драмскиот театар во Скопје денеска се одржа комеморација за актерката Билјана Беличанец која почина во саботата.На комеморацијата последна почит на Беличанец и оддадоа нејзините...

Најавени неколку филма од хит серијата „Живи мртовци“

Oткако во вчерашната епизода на ТВ серијата „Живи мртвци“, главниот лик Рик  на беше смртоносно повреден, продукциската куќа Еј-ем-си денеска објави дека Ендрју Линколн...

Тори Спелинг и Џени Гарт најавија преработка на „Беверли Хилс“

Тори Спелинг и Џени Гарт, ѕвездите на серијата „Беверли Хилс 90120“, најавија телевизиско шоу засновано на приказната од легендарната ТВ-сапуница.Првите информации говорат дека не...

Врачени наградите најдобар актер, актерка и сценски работник во велешкиот театар

Наградата за најдобар актер за 2017 година во Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот синоќа свечено му беше врачена на актерот Фаик Мефаиловски. За најдобра...

Стивен Сигал на листата обвинети за обид за силување

Ѕвездата на серијата „Добра сопруга“, Џулијана Маргулис го обвини актерот Стивен Сигал дека се обидел да ја силува, објави „Дејли Мејл“.Според лондонскиот весниок, 51-годишната...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот