Tag: актерка

Почина актерката Мира Фурлан

–  Познатата филмска и театарска актерка Мира Фурлан почина на 65-годишна возраст, објавено е на нејзиниот профил на Твитер.Таа починала во средата, 20 јануари,...

Зорица Нушева доби наградата за најдобра актерка за улогата на ,,Петрунија”...

Делчевката Зорица Нушева доби уште едно големо призание за својата глума во филмот ,,Господ постои името и е Петрунија”. Овој пат наградата пристигна од...

Почина актерката Билјана Беличанец

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода, четириесет и петгодишната Билјана Беличанец, синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје.МВР соопшти дека во саботата...

Беше верена кога го запозна – убавата Шехерезад го остави него...

Бергурзал Корел или убавата актерка која ја запознавме како Шехерезад во „1001 ноќ", заедно со нејзиниот сопруг Халит Ергинч, имаше долгогодишна врска и беше...

Актерката Вега е првата трансродова жена што ќе доделува Оскар

Чилеанската актерка Даниела Вега е првата трансродова жена која ќе учествува на свеченоста на 90. издание на доделувањето на наградите на Американската филмска академија.Академијата...

Џејн Фонда минатата недела го прослави својот 80-ти роденден

Актерката Џејн Фонда, која минатата недела го прослави својот 80-ти роденден рече дека не очекувала да ја доживее нуту својата 30-годишна возраст, објави Ројтерс.“Претпоставував...

Почина Жана Моро

Актерката Жана Моро, една од најпознатите француски филмски ѕвезди, почина на 89-годишна возраст, јавува Би-Би-Си.Моро е веројатно најмногу позната по нејзината улога во филмот...

Џулија Робертс во Белград

Филмската ѕвезда Џулија Робертс стигна во Белград каде ќе проведе неколку денови со сопругот Данијел Модеро и со децата Хазел, Финеј, Волтер и Хенри...

Список на главните номинации за Оскар

Американската академија за филм и наука го соопшти списокот на номинираните за Оскар, чие 89-то свечено доделување ќе се одржи на 26 февруари во...

Скарлет Јохансон е „најисплатлива“ актерка од Холивуд

Триесет и двегодишната холивудската актерка Скарлет Јохансон е прогласена за „најисплатлива“ актерка на годината според изборот на „Форбс“.Филмовите во кои глумела, пред се „Капетан...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот