Tag: актуекно

Јанакиески бара вештачење на „бомбите“за „Сончев град“

На денешното судско рочиште за случајот „Топлик“, адвокатите на првообвинетиот Миле Јанакиески побараа да се изврши анализа од стручно лице на прислушуваните разговори за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот