Browsing: акција

„Скандалот со тепањето полицајци од страна на обезбедувањето на Христијан Мицкоски и попречувањето на полициската акција против дрога мора целосно…

Најважните европски берзански индекси денеска предпладне беа во благ плус, со што го продолжија позитивниот тренд после силниот минатонеделен раст,…

Министерот за финансии, д-р Фатмир Бесими, вчера беше избран за полноправен член на глобалната Коалиција на министри за финансии за…

„Алкалоид“ АД Скопје, како општествено одговорна компанија, постојано тежнее кон поздрав свет и кон супериорен квалитет на производите и на…

На 02.05.2023 во заедничка координирана акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со…