Tag: Ал Шабаб

Самоубиствен напад во Могадиш, девет загинати

Најмалку девет лица загинаа во самоубиствен напад во хотел во сомалиската престолнина Могадиш.Милитантната група Ал Шабаб ја превзеде одговорноста за нападот во кој бомбаш...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот