Browsing: апликации

– Рекорден број апликации, 487 или два до три пати повеќе од лани се доставени на повикот за комерцијализација на иновации. Како што рече денеска директорот на Фонодт за иновации и технолошки развој (ФИТР), Јован Деспотовски, оваа бројка на апликации се однесува само за еден инструмент за разлика од лани кога беше вкупна за четири

Тестирањето на руската фирма во областа на интернет безбедноста „Касперски“ спроведена на девет Андроид апликации за пристап до автомобилите покажа…