Tag: Ајфелова кула

Ајфеловата кула отворена по неколкумесечно затворање

Ајфеловата кула се отвора за посетителите од денеска по неколку месеци затворање како дел од епидемиолошките ограничувања.Влезниците се распродадени на интернет. Ајфеловата кула беше...

Ајфеловата кула се отвора за посетители на 16 јули

Ајфеловата кула во Париз повторно ќе се отвори на 16 јули по неколкумесечно затворање поради пандемијата на коронавирусот. Тоа го соопшти денеска операторот на...

Ајфеловата кула по три месеци повторно ќе биде отворена за посетители

Ајфеловата кула од денеска повторно е отворена во Париз, откако беше затворена пред повеќе од три месеци поради епидемијата на новиот коронавирус.Таа туристичка атракција...

Ајфеловата кула повторно ќе биде отворена на 25 јуни

Ајфеловата кула ќе биде отворена за посетители на 25 јуни со почитување на санитарните мерки, јави дописникот на МИА.Од 25 јуни лифотвите нема да...

Париз: Околу 1.000 приведени демонстранти на протестите, меѓу нив 100 малолетници

Парискиот јавен обвинител изјави дека речиси илјада луѓе, од кои 100 малолетни лица, викендот се задржани во притвор по насилните протести во главниот град...

Ајфеловата кула во мрак поради жртвите во Кабул

Осветлувањето на Ајфеловата кула во Париз од полноќ ќе биде исклучено во знак на оддавање почит на жртвите во денешниот напад во Кабул.Во денешниот...

Маж со нож уапсен кај Ајфеловата кула, извикувал „Алах акбар“!

Маж вооружен со нож беше уапсен вчеравечер кај Ајфеловата кула откако неколку минути пред полноќ, на сила се проби преку една безбедносна контрола со...

Париз оддава почит на жртвите во нападот во Иран

Ајфеловата кула вечерва на полноќ ќе ги изгаси светлата во знак на почит на жртвите во двата напади во Техеран, во кои се убиени...

Париз гради ѕид околу Ајфеловата кула

Терористичката опасност ќе го промени просторот околу Ајфеловата кула. Од претпазливост од можен напад прочуената Железна дама ќе биде заштитена со – стаклен ѕид.Тоа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот