Tag: Ајфон

Европскиот парламент го потврди универзалниот полнач

На пленарната седница во средата, Европскиот парламент усвои став за универзален полнач за мобилни телефони и други уреди, и со тоа го отвори патот...

Новиот „Ајфон 13“, веројатно, ќе овозможи сателитски разговори

Се наближува времето до претставувањето на новиот „Ајфон 13“, а една гласина особено го привлекува вниманието. Имено, познатиот аналитичар Минг-Чи Куо тврди дека новиот...

„Епл“ со рекордна испорака на смартфони во четвртиот квартал

– Доставата и испораките на паметни телефони на „Епл“ скокнаа за 22 отсто, што е рекордно ниво во четвртото тримесечје од 2020 година. Ова,...

„Епл“ ја презакажа презентацијата на новите модели паметни телефони ајфон

– Компанијата „Епл“ ја презакажа планираната презентација на новите модели паметни телефони ајфон за еден месец подоцна, односно кон крајот на октомври.Како што соопшти...

„Епл“ ќе го промовира новиот „ајфон“ на 10 септември

„Епл“ испрати покани до редакциите на американските медиуми за главниот настан на технолошкиот гигант годинава – презентација на новиот „ајфон“ и другите мобилни гаџети...

Во најава нов „ајфон“ целиот направен од стакло

„Ајфон“ целосно направен од стакло е долгогодишен сон на дизајнерите на Епл, предводени од Џони Ајв, и тоа можеби конечно е на дофат.Меѓутоа, за...

„Епл“ замениле 11 милиони дефектни батерии за „ајфон“ во 2018 година

„Епл“ испрати контроверзна година, во која мораа да се справат со многу проблеми. Последниот квартал беше поврзан со судски конфликти со „Куалком“ кои ќе...

„Епл“ може да го пресели производството на АјФон од Кина

„Епл“ ја разгледува можноста за преселување на производството на телефоните АјФон од Кина, ако увозните давачки на САД достигнат 25 отсто. Засега, компанијата чека...

ЕПЛ ќе претстави ајфон со екран од 6,5 инчи

Американскиот технолошки гигант Епл планира во текот на 2018 година да претстави три нови телефони, меѓу кои ќе биде досега најголемиот ајфон.Епл се обидува...

Премиерата на „Ајфон 8“ на 12 септември

Долго очекуваната вест доби и официјална потврда: новиот „Ајфон 8“ стигнува на 12 септември. Поканите за настанот на „Епл“ со овој датум стигнале само...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот