Tag: А1

Стразбур пресуди во полза на Рамковски за притворот

Судот за човекови права во Стразбур, пресудил во корист на Велија Рамковски и неговата ќерка Емел Рамковска, кои поднесоа тужби до судот за критериумите...

СЈО го истражува случајот А1

Специјалното јавно обвинителство испратило барање за податоци до стечајниот управник на затворената А1 телевизија.На социјалните мрежи кружи документ со кој СЈО, како што се...

Пропадна обидот за делумна приватизација на германските автопати

Германскиот министер за транспорт Александер Добринт (од Христијанско-социјалната унија ЦСУ) се најде на удар на критики откако повеќе медиуми за време на викендов објавија...

Велија Рамковски излезе од затвор

Поранешниот сопственик на телевизијата А1, Велија Рамковски, по речиси седум години поминати во затворот „Идризово“ денеска излезе на слобода.Лејла Рамковска, ќерката на Велија Рамковски...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот