Tag: Берлускони

Луиџи Ди Мајо се откажува од функцијата премиер на Италија

Лидерот на италијанското Движење пет ѕвезди (М5С), Луиџи ди Мајо синоќа, првпат откако изборите во Италија на 4 март завршија без јасен победник, предложи...

Милан на засилувања потроши преку 230 милиони евра

Италијанскиот проволигаш Милан потврди денеска дека на засилувања во овој летен преоден рок потроши преку 230 милиони евра.Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони го продаде...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот