Tag: бескаматни кредити

СДСМ: Од утре нови осум милиони евра бескаматни кредити за стопанството

Скопје, 28 април 2020Во време кога државата е соочена со економските последици предизвикани од коронавирусот, Владата продолжува со спроведување на мерките кои имаат за...

СДСМ: Обезбедени нови осум милиони евра бескаматни кредити, фирмите да ја...

Скопје, 26 април 2020Во овие тешки времиња соочени со последиците од коронавирусот, Владата продолжува со реализација на мерки и политики што имаат за цел...

Од среда нов пакет бескаматни кредити преку Развојната банка

Вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка наречен „Ковид 2“ веќе од среда ќе им биде достапен на микро, малите и средни компании погодени...

Од денеска аплицирање за бескаматни кредити, најавена економска поддршка и од...

Од денеска, микро, малите и средните компани во секторите угостителство, туризам и товарен транспорт може да аплицираат за бескаматните кредити од 3.000 до 30.000...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот