Tag: беџети

Алијансата за Албанците останува во Владата

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција. Ова, како што соопшти за МИА портпаролот на партијата Флакрон Беџети, е потврдено вчера на средба помеѓу...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот