Tag: бик

Хороскоп за петок, 20 април: Шкорпиите мислат дека никој не ги...

ОвенОдите преку своите можности. Заморот, кој вече подолго време ве мачи, го зема својот данок. За секојдневните работи потребен ви е повеќе труд од...

Најпрецизен годишен хороскоп за 2017, за БИК

ЈануариВенера, вашиот владетел во знакот на Риби, сопланетите Нептун и Марс, овој месец ќе ви донесе многу работа, но и можност на многумина да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот