Tag: билети

Супербол 54: Цените на билетите достигнаа рекордно ниво

Цените на билетите за Супербоул 54 достигнаа историско ниво.Сан Франциско и Канзас Сити ќе се соочат со спор околу НФЛ титулата во Мајами вечерта...

Вардар пушти во продажба дополнителен број билети за дуелот со Кил

Поради големиот интерес за натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите против тимот на Кил од денеска се пуштени во продажба дополнителен контингент на билети.„Преку...

ЈСП: Јавниот превоз не поскапува, Билетот за едно возење е нова...

Јавниот превоз на поскапува, не поскапува ниту една услуга на ЈСП Скопје, соопштија денеска од ЈСП во врска со донесената одлуката на Советот на...

Бесплатните ученички билети нема да важат за време на распустот

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје,  информираат дека,  поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат за време на летниот...

Од утре до 3 мај уште три локации во Скопје за...

Освен во католичките парохии во државата, сите заинтересирани граѓани за присуство на централниот настан на 7 мај, света литургија на плоштадот „Македонија“ во Скопје,...

Билети за Плитвичките Езера ќе се купуваат само на интернет

Влезниците за Националниот парк Плитвички Езера во Хрватска отсега може да се купат само на интернет, а сè тоа за да се избегне метежот...

Почнува продажбата на билетите за Евровизија

„Продажбата на билетите за Евровизија почнува вечерва, соопштија организаторите во израелскиот град Тел Авив.„Почетокот на продажбата е закажан за 19 часот по македонско време.Најниската...

Ф4 Евролига: Сите билети распродадени

Влезниците за финалниот турнир од Евролигата се продадени во рекорден рок.Канцеларијата во Барцелона вчера точно на пладне ги пушти билетите во продажба, а...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот