Tag: Бин Ладен

Саиф ал-Адел е нов лидер на Ал Каеда

Терористичката организација Ал Каеда се подготвува повторно да стане најголемата закана за светот, како што беше за време на нападите врз Њујорк од 11...

САД одбележуваат 16 години од нападите на 11 септември

Америка денеска одбележува 16 години од стравичните координирани терористички напади, кои на 11 септември 2001 година го шокираа целиот свет.Во нападите загинаа вкупно 2.998...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот