Tag: Бисера Ќурчиска

Кумановка меѓу 16 млади Европејци наградени од Советот на Европа

Советот на Европа за време на зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа свечено ја одбележа 70-годишнината од своето основање за време...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот