Tag: битики

Битиќи : Зголемување на пензиите ќе има, ќе го менуваме моделот

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во емисијата 24 анализа рече дека заседаваше Економскиот совет на владата, Битиќи обелодени дека се размислува и ќе...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот