Tag: Битлси

Акустична гитара на „Битлси” проценета на 400.000 фунти

– Aкустична гитара, што им припаѓала на членовите на легендарниот поп-рок бенд „Битлси” – Џон Ленон и Џорџ Харисон, е проценета на 400.000 англиски...

Пронајдена снимка на „Битлси“ стара над 50 години

„Ретка видеоснимка од настап на „Битлси“ во живо на ТВ емисија на Би-Би-Си, која трае 11 секунди, е пронајдена во приватен дом во Мексико.„За...

Ринго Стар и Пол Макартни заедно во студио

Ринго Стар и Пол Макартни, два члена на легендарните Битлси, се состанаа во Старото студио во Лос Анџелес, изјави вечерва познатиот британски тапанар.„Ти благодарам...

Ќе се снима филм за Џон Ленон и Јоко Оно

Продуцентот Мајкл де Лука, заедно со Јоко Оно и сценаристот Ентони Мекартен подготвуваат филм за љубовниот живот на Џон Ленон и Оно.Британецот Џон Ленон...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот