Tag: битолчанец

Битолчанец најбогат во 2019, стружанец со најголема плата, најмладиот милионер има...

Битолчанец e најбогатиот граѓанин во земјава, а на стружанец му била исплатена највисока плата. Најмладиот милионер во земјава има само шест години, а најстариот...

Битолчанец избегал од регионалниот ковид-центар, а потоа починал од Ковид-19

Битолчанецот М.А. (35 г.) хоспитализиран во Клиничка болница-Битола самоволно избегал од инфективното одделение каде се лекувал од инфекција предизвикана од Ковид-19, а по неколку часа...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот