Tag: битолчани

Битолчани до последно место ја исполнија салата за „Медена земја“

На фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола беше прикажан документарниот филм „Медена земја“, за кој имаше голема заинтересираност од домашната публика.Од фестивалскиот прес-центар нагласуваат дека...

Заев: Ви давам збор, ќе го вратиме животот во Битола

„Ви се поклонувам за се што правите за својот град и за својата татковина. Браво за оваа величествена слика вечерва. Ми ја наполнивте душата!...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот