Tag: благосостојба

Состанок во АХВ за означување почеток на кампањата за благосостојбата на...

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов, денеска во просториите на Агенцијата ќе одржи работен состанок со претставници на Министерството за...

Граѓанско помирување и благосостојба за државата посака Пендаровски за 2020 година

Претседателот Стево Пендаровски ги честита новогодишните празници посакувајќи мир и спокој во државата како заедничко семејство на сите граѓани преку помирување, како и благосостојба,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот