Tag: Благоја Георгиевски – Буштур

МЗТ Скопје го освои купот

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром го освои трофејот во Македонскиот кошаркарски куп, откако триумфираше вечерва во СРЦ „Кале“ над градскиот ривал Работнички со 77:69.МЗТ...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот