Tag: Благојче Трајковски

СП во ракомет; Ангола-Македонија 22:31

Македонската ракометна репрезентација ја совлада Ангола со 22-31 и со втората победа на Светското првенство во Франција, се наоѓа чекор поблиску до пласман во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот