Tag: Благој Бочварски

Министерот Бочварски си заминува од „транспорт и врски“!?

„За одговорноста за автобуската несреќа има институции што работат и истражуваат, на крај ќе дадат одговор каде бил пропустот и согласно тоа секој ќе...

Штипскиот градоначалник на средба со борачите од клубот „Олимпија“

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска ги прими борачите на Клубот „Олимпија“ кои изминатиот период постигнаа значајни успеси на два меѓународни турнири во...

Во Штип победа на Благој Бочварски

Во Штип победа извојува СДСМ со кандидатот за градоначалник Благој Бочварски, кој даде изјава за телевизија 24 веднаш по обелоденување на изборниот резултат.24vesti.mk

Заев: Ќе го гасифицираме Штип, имаме мерки да ги задржиме...

Ќе направиме се за да се гордееме со нашиот Штип. Одлуката е едноставна, за два дена рано наутро, дотерани, гордо со исправено чело на...

СДСМ бара поддршка за законските измени за легализација на дивоградби

Со предложените измени на Законот за постапување со бесправно изградените објекти се излегува во пресрет на илјадници граѓани кои досега поради различни причини не...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот