Tag: блокирана

Блокирана новата уредба на Трамп

Федерален судија од Хаваи ја блокираше новата извршна уредба на американскиот претседател Доналд Трамп за забрана на влез во САД, неколку часови пред таа...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот