Tag: БНД

Отворено училиште за шпиони во Берлин

Германските разузнувачки агенции отворија денеска заедничко шпионско училиште во срцето на Берлин, градот којшто во текот на студената војна беше нарекуван „престолнина на шпионите“...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот