Tag: богати

Богатите Руси бегаат во Дубаи

Дубаи стана прибежиште за богатите Руси кои бегаат предсанкциите воведени од Запад поради војната во Украина.Руски милијардери и претприемачи пристигнуваат во Обединетите Арапски Емирати...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот