Tag: Богдан Илиевски

Притвор и за Богдан Илиевски

Судот му определи триесетдневен притвор и на Богдан Илиевски, познат како Бетмен велит, кој што беше еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“,...

“Тврдокорните” се префрлаат од улица во суд

Движењето „За заедничка Македонија“ отсега па натаму своите активности ќе ги изразува преку протести, но и преку правна битка, објавија денеска на прес-конеференција Борис...

Претставниците на „За заедничка Македонија“ ја напуштија дебатата во Топ тема

Илиевски и Дамовски се заблагодарија за поканата и ја напуштија дебатата бидејќи „не им било интересно“Предводниците на протестите на таканаречената граѓанска иницијатива „За заедничка Македонија“,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот