Tag: боговинје

Беса: Гласајте против криминалците и политизирање на институциите

На изборите на 15 октомври гласајте за живот, за вашите деца, за подобри институции бидејќи во изминатите 15 години од страна на претходните власти...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот