Tag: богословец

Свети Николе наскоро ќе добие приватна ветерна електрана

Општина Свети Николе очекува наскоро да се изгради ветерниот парк, кој ќе произведува зелена енергија, јави МИА. Градоначалникот на Свети Николе Сашо Велковски вели...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот