Tag: бомбаш самоубиец

Вонредна состојба во Египет

Египетскиот парламент одобри вонредна состојба во целата земја која ја прогласи претседателот Абдел Фатах ел Сиси, после нападите на две коптски цркви, пренесе државната...

Осомничениот за нападот во Берлин сакал да биде бомбаш самоубиец

Германските медиуми наведуваат дека осомничениот за нападот со камион во Берлин, Анис Амри (24) повеќе пати преку телефон зборувал дека сака да биде бомбаш...

Терористички напад на свадба во Ирак

Шеснаесет лица загинаа, а повеќе од триесет се потешко повредени денес во Ирак кога бомбаш самоубиец со автомобил влетал во толпа луѓе која присуствувала...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот