Tag: бомба

Лажна дојава за поставена бомба во авион на летот Рим –...

Меѓународниот аеродром во Приштина синоќа добил закана дека во авионот кој летал од Рим кон косовската престолнина е подметната бомба, меѓутоа се испоставило дека...

Дојава за бомба го испразни аеродромот во Букурешт

Романските надлежни служби ја проверуваат пријавата за бомба во еден од авионите на аеродромот во Букурешт.Патниците се евакуирани од авионот но и од...

Драма во Вашингтон: Евакуиран Капитол заради сериозна закана (ФОТО/ВИДЕО)

Американските безбедносни власти наредија итна евакуација на вработените во зградата на Конгресот во Вашингтон. Полицијата истражува „активна закана за бомба“. Се појавија и снимки од...

По дојава за бомба: Авион на „Рајан Ер“ принудно слета во...

Авион на нискобуџетската авиокомпанија „Рајан Ер“ кој бил на лет од Даблин за Краков вчеравечер присилно слета на берлинскиот аеродром заради закана со бомба. „Полициските...

Се огласи Лукашенко: „Се’ работам по закон!“

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави дека се што направил во врска мсо инцидентот со „Рајан ЕР“ било во рамки на законот, според меѓународните...

Закана со бомба во Хаг: Затврена зградата на Парламентот

Холандската полиција го затвори Биненхоф – комплесот згради во кои се наоѓаат двата дома на холандскиот парламент, како и канцеларијата на премиерот, заради закана...

Њујоршката полиција не најде експлозив по дојавата за бомба во авионот...

– Њујоршката полиција не потврди присуство на експлозивна направа во авионот на руската компанија „Аерофлот“, што вчера од Москва слета на аеродромот „Џон Ф....

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба...

Лажна дојава за бомба го евакуираше „Скопје сити мол“

„Лажна била дојавата за бомба, поради која денеска неколку часа беше затворен трговскиот центар „Скопје сити мол“.Од Министерството за внатрешни работи за МИА потврдија...

Полицијата го пребарува „Скопје сити мол“ по дојавата за бомба

„ Трговскиот центар „Скопје сити мол“ во населбата Карпош сè уште е евакуиран поради дојава за бомба. Како што јави репортерот на МИА, полициски...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот