Tag: бомга

Бомбашки напад во Кабул, најмалку 30 загинати

Најмалку 30 лица загинаа, а шеесетина се ранети во експлозија во Центарот за регистрирање на избирачи во авганистанската престолнина Кабул, јавува Ројтерс.Задравствени официјални лица...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот