Tag: Бонучи

Милан на засилувања потроши преку 230 милиони евра

Италијанскиот проволигаш Милан потврди денеска дека на засилувања во овој летен преоден рок потроши преку 230 милиони евра.Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони го продаде...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот