Tag: Борис Дамовски

“Тврдокорните” се префрлаат од улица во суд

Движењето „За заедничка Македонија“ отсега па натаму своите активности ќе ги изразува преку протести, но и преку правна битка, објавија денеска на прес-конеференција Борис...

Претставниците на „За заедничка Македонија“ ја напуштија дебатата во Топ тема

Илиевски и Дамовски се заблагодарија за поканата и ја напуштија дебатата бидејќи „не им било интересно“Предводниците на протестите на таканаречената граѓанска иницијатива „За заедничка Македонија“,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот