Tag: Бошкоски

Обвинет во „Тврдина – таргет“ призна вина

Еден од обвинетите „Тврдина - таргет“ врз основа на признание на вина е осуден на условна казна затвор во траење од шест месеци доколку...

Немањето преведувач го одложи судењето на Грујевски и Бошкоски во Солун

Судот во Солун денеска го одложи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски, кои...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот