Tag: бранко црвенковски

Заев: Црвенковски е СДСМ и не може да биде ништо друго

„На сите им е јасно дека Бранко Црвенковски не може да биде друго освен СДСМ, и затоа не верувам во приказните кои се пуштени...

„Новости“: Иванов и Црвенковски ја бојкотираа Могерини

Актуелниот и поранешниот претседател на Македонија, Ѓорге Иванов и Бранко Црвенковски, ја бојкотираа денешната седница на парламентот на која зборуваше шефицата на европската дипломатија...

Сашо Тасевски е нов началник на Шестата управа

Сашо Тасевски е новиот началник на Одделот за обезбедување или Шестата управа во МВР, а Ацо Ангеловски е поставен на чело на Секторот за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот