Tag: братство

Во Египет убиени десет осомничени терористи

Египетската полиција во близина на Каиро застрела десет лица осомничени за припадност на Исламска држава, соопштија египетските сили за безбедност.Во таа операција ранети се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот