Tag: Брач

Голем пожар на островот Хвар

Во населбата Питве на подрачјето на Општина Јелса на Хвар денеска околу пладне избувна пожар, а бурата ја разгорува огнената стихија која се шири,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот