Tag: Брегалница

ВМФЛ: Брегалница и Скопје есенски прваци

Брегалница со победа во источната, а Скопје со реми во западнатна група ги заверија денеска есенските титули пред зимската пауза во Втората македонската фудбалска...

Замрзна реката Брегалница во Делчево и Берово

Екстремно ниските температури во Пијанечко-малешевскиот регион резултираа со замрзнување на реката Брегалница во Делчево и Берово. Според анкетирани граѓани вакво нешто ретко се случува...

Пешачки мост ќе се гради во Делчево со средства од Источно-плански...

Во Делчево ќе се гради пешачки мост на реката Брегалница со средства од Источно-планскиот регион. Градоначалникот Горан Трајковски истакна дека средствата во висина од...

Пет македонски фудбалски клуба ќе поделат 325.000 евра

Вардар, Работнички, Металург, Брегалница и Шкендија ќе добијат вкупно 325.890 евра од Европската фудбалска унија (УЕФА) за настапите на нивните играчи во квалификациите на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот