Tag: Брексит

Трамп: Брексит ќе и даде идентитет на Британија

Заминувањето на Британците од Европската унија ќе и даде „идентитет“ на Велика Британија, оцени вчера американскиот претседател Доналд Трамп на заедничката конференција за новинари...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот