Tag: бременост

Пиењето кафе лошо влијае на бременоста

Прекумерното консумирање кафе за време на бременоста, подоцна може да доведе до проблеми во однесувањето на детето. Ова е посочено со долгорочно испитување за...

Jавна расправа за законот за прекин на бременоста

„Во Собранието на Република Северена Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за здравство, за култура и за одбрана и безбедност.Комисијата за здравство ќе одржи...

ОЈО поднесе обвинение за гинекологот што лажираше бременост

Основното јавно обвинителство – Скопје поднесе обвинителен акт против Н.Д., по професија доктор специјалист по гинeкологија и акушерство, кој во периодот од месец септември...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот