Tag: британка

Британската министерка за здравство позитивна на коронавирус

Британската министерстка за здравство Надин Дорис е позитивна на коронавирусот, пренесе Би-Би-Си. Во писмена изјава вели дека веднаш откако била информирана, ги презела сите препорачани мерки...

На Британка ѝ се заканува затвор поради навреди на Фејсбук

Британката Лејла Шахравеш се соочува со затворска казна во Дубаи, оти пред три години на Фејсбук новата сопруга на нејзиниот поранешен партнер ја нарекла...

Британка на возраст од 104 години ќе оди во затвор поради...

„Во Велика Британија 104-годишна жена од старски дом побара да биде во затвор, објави весникот Бристол пост.„Јас сум на возраст од 104 години и...

Британка се породила без да знае дека е бремена

„Британката Ебони Стивенсон заспала со мачнина и се разбудила четири дена подоцна, а на нејзино големо изненадување – веќе била мајка.Имено, тинејџерката од градот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот