Tag: Бритиш ервејс

Европски авиокомпании ќе им враќаат пари на патниците

Група европски авио-превозници се сложи да им рефундира пари на патниците чии летови се откажани во текот на пандемијата од корона вирус, и се...

Поради штрајк, откажани стотици летови на Бритиш ервејс

„Бритиш ервејс“ денеска откажа стотици поаѓања поради пилотите кои продолжија со 48-часовен штрајк во кој бараат зголемување на платите. Авиокомпанијата процени дека дводневниот штрајк, што...

Штрајк во „Бритиш ервејс“ и лондонското метро

Синдикатите на „Бритиш ервејс“ и лондонското метро најавила нови штрајкови за февруари, што ќе донесат нови проблеми на патниците во британската престолнина.Синдикатот „Јунајт“...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот