Tag: Брит

Постхумно Дејвид Боуви и Леонард Коен номинирани за наградата Брит

Дејвид Боуви, Скепта и Крег Дејвид се кандидати за некои од најголемите британски музички награди Брит за 2017 година.Боуви постхумно е номиниран за најдобар...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот